Dlaczego warto zostawić samochód na lotnisku?

parking przy lotnisku
Po długim oczekiwaniu wreszcie nadchodzi ten dzień! Zaczynasz upragniony urlop. Wszystko jest zorganizowane. Musisz tylko dojechać na lotnisko do najbliższego dużego miasta. Podróż autobusem lub pociągiem jest męcząca, zwłaszcza z bagażami. Taksówka będzie droga. Najwygodniejszy będzie zdecydowanie transport własnym samochodem. Pojawia się jednak problem – gdzie zostawić samochód na czas wakacji? Najlepsze rozwiązanie to parking na lotnisku lub w jego pobliżu. Nie jesteś przekonany do takiego rozwiązania? Dzisiaj podpowiadamy dlaczego warto zostawić samochód na lotnisku na czas wakacji.

Dojazd na lotnisko – zdecydowana przewaga własnego transportu

Dojazd na lotnisko własnym samochodem to zdecydowanie najwygodniejsza opcja. Masz pewność, że na miejsce dotrzesz na czas. Pociąg czy autobus mogą się wydawać lepszym rozwiązaniem, ale tylko na krótką metę. Wystarczy niewielkie opóźnienie, żeby wakacje rozpoczęły się stresem związanym z dotarciem na lot w odpowiednim czasie. Jeśli wybierzesz pociąg czy autobus musisz się też liczyć z koniecznością zmieniania peronów czy pokonywania schodów z ciężkimi walizkami. To prosta droga do zepsutego humoru, już na początku wyjazdu! Z kolei taksówka też nie zawsze się sprawdza. Owszem, czasami jest to bardzo wygodna opcja. Jednak są momenty, kiedy zamówienie taksówki graniczy z cudem. Nagle okazuje się, że oczekiwanie na transport może trwać nawet kilkadziesiąt minut! Potem sam czas dojazdu – i znowu pojawia się stres.

Tymczasem, gdy wybierzesz samochód jako środek dotarcia na lotnisko, jesteś panem całej sytuacji. Kontrolujesz godzinę wyjazdu, wszystkie walizki pakujesz do bagażnika, rodzina wygodnie siedzi w samochodzie. Wystarczy wyjechać odpowiednio wcześniej, aby na lotnisko dotrzeć na czas i nie stresować się ewentualnym opóźnieniem. Na miejscu wystarczy wypakować walizki, położyć je na lotniskowym wózku i już możesz rozpocząć urlop. Własny samochód to głównie ogromna wygoda, także gdy wracasz z wakacji. Nie musisz czekać na autobus, obawiać się odjazdu pociągu. Nie musisz martwić się zawyżoną kwotą za przejazd taksówką. Nie musisz prosić nikogo z rodziny czy ze znajomych, aby po Was przyjechali. Wychodzisz z samolotu, odbierasz bagaż, idziesz do swojego samochodu i bezpiecznie wracasz do domu! To zdecydowanie opcja dla każdego, kto ceni samodzielność i wygodę.
Bezpieczeństwo dla samochodu – parking przy lotnisku.

Wybierając dojazd na lotnisko własnym samochodem, decydujesz się na pozostawienie go na okres urlopu na lotniskowym parkingu. To najlepsze z możliwych rozwiązań. Parkingi lotniskowe są stale monitorowane i strzeżone. Można nawet uznać, że Twój samochód będzie lepiej pilnowany niż w domu, w garażu. Bo na lotniskowym parkingu cały czas ktoś będzie go miał na oku. Pracownicy regularnie patrolują parking. Wjazd jest możliwy po sprawdzeniu i pokonaniu bramy. Parkingi są często także otoczone solidnym płotem czy murem. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla pozostawionych tam samochodów. Wybierając lotniskowy parking wybierasz też spokojne wakacje. Przez cały wyjazd nie musisz się martwić o swój samochód, bo jest w naprawdę dobrych rękach!

Parking lotniskowy – przystępna cena

Niektóre osoby obawiają się, że zostawienie samochodu na parkingu w pobliżu lotniska będzie drogie. Nic bardziej mylnego! Lotniskowe parkingi mają naprawdę atrakcyjne ceny, także na parking długoterminowy (np. 7 lub 14 dni). Możesz więc bez obaw zostawić na takim parkingu samochód na weekendowy wypad do Londynu, jak i na dwutygodniowe rodzinne wakacje w Grecji. Najlepsze ceny oferują najczęściej parkingi położone w niewielkiej odległości od lotniska. Wtedy w cenę parkingu wliczony jest darmowy transport do terminala i spowrotem. Istotne jest też to, że takie parkingi działają 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Nie musisz się więc martwić, gdy Twój lot będzie opóźniony i wrócisz w środku nocy – ktoś na pewno będzie na Ciebie czekał!