Gdzie polecieć z Wrocławia na długi weekend?

Gdzie polecieć z Wrocławia na długi weekendPoczątek roku to dobry moment na zaplanowanie podróży. Bilety na loty są w przystępnych cenach. Z powodzeniem można wybrać się gdzieś na weekendowy city break. Warto też już teraz rozejrzeć się za biletami na wakacyjną wycieczkę. W 2019 roku kalendarz jest dla nas bardzo łaskawy – czeka nas kilka długich weekendów. Warto korzystać z takich okazji, bo nigdy nie wiadomo kiedy się powtórzą. Dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic przygotowaliśmy krótki przewodnik – gdzie polecieć z Wrocławia na długi weekend!

Gdzie polecieć z Wrocławia na długi weekend – nasze propozycje

Mediolan

Mediolan to opcja dla miłośników wszystkiego, co włoskie. Dobrze poczują się tutaj miłośniczki stylu, bowiem Mediolan jest uważany za centrum europejskiej mody. Można wybrać się tam na zakupy u najlepszych projektantów. Można też zwiedzać ciekawe zabytki, których w Mediolanie nie brakuje. Najpopularniejsze miejsce to zdecydowanie katedra, która mieści się na słynnym Placu del Duomo. Gotycka katedra zachwyca nie tylko z zewnątrz; także znajdujące się w środku witraże, rzeźby, marmury i złocenia zapierają dech w piersiach. W Mediolanie warto zajrzeć też do dzielnicy Navigli, w której królują malownicze kanały. Znajdziecie tam też kawiarnie i restauracje, które pozwolą spróbować prawdziwych włoskich przysmaków! Z Mediolanu warto wybrać się na wycieczki, np. nad jezioro Como czy nad jezioro Garda.

Ateny

Świetnym kierunkiem na przedłużony weekend są Ateny. Stolica Grecji obfituje w niesamowite zabytki, które zachwycą każdego. Warto zobaczyć na własne oczy to, czego uczyliśmy się przez wiele szkolnych lat na lekcjach historii. Wzgórze Akropol z Partenonem, Odeonem i Teatrem Dionizosa. Ateny to też miasto idealne na spacery, można nawet wybrać się też na wybrzeże Morza Śródziemnego. Warto oczywiście spróbować greckiej kuchni, która oczaruje każdego.

Edynburg

Osoby, które zamiast południa Europy wolą północ, będą zachwycone Edynburgiem. To szkockie miasto urzeka każdego – niekoniecznie jednak pogodą. Wybierając się do Edynburga warto zaplanować podróż na wiosenne i letnie miesiące, kiedy szkocka pogoda nie jest aż tak nieprzewidywalna. Edynburg to wspaniała architektura. Warto odwiedzić średniowieczny zamek górujący nad miastem. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer – na Calton Hill oraz na Arthur’s Seat. Z obu tych miejsc rozciąga się niesamowity widok na całe miasto. Jeśli pogoda nie dopisze, zawsze można wybrać się do jednego z wielu pubów, na przykład do Deacon’s Brodie Tavern – najstarszego pubu w Szkocji! Z kolei miłośnicy whisky powinni zajrzeć do jednej z destylarni i poznać tajniki wytwarzania bursztynowego trunku. Edynburg to świetny punkt startowy objazdowej wycieczki po Szkocji. Warto się nad taką opcją zastanowić, bo kraj ten jest niezwykle piękny!

Malta

Malta to kierunek dobry nie tylko na długi weekend, ale też na tygodniowy urlop! Ta wyspa na Morzu Śródziemnym ma wiele do zaoferowania. Pogoda jest świetna, plaże piękne i piaszczyste, a zabytki ciekawe. Dzięki niewielkim rozmiarom Malta to bardzo przyjazne miejsce do podróżowania. Samolot ląduje w stolicy – Valetta – mieście pełnym uroczych, wąskich uliczek. Warto wybrać się też do Mdiny, w której w niezwykły sposób połączono architekturę normańską i barokową. Dla miłośników historii idealne będą świątynie megalityczne, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak Malta to też liczne plaże, idealne do odpoczynku, także całą rodziną!

Długi weekend to idealny moment aby odkryć uroki jednego z europejskich miast. Przed podróżą warto zapoznać się z regulacjami dotyczącymi bagażu podręcznego, obowiązującego w danych liniach lotniczych. Aby wyjazd był jeszcze lepszy, polecamy dojechać na lotnisko swoim samochodem. To najwygodniejsze rozwiązanie. Samochód bezpiecznie będzie czekał na wasz powrót na strzeżonym, lotniskowym parkingu we Wrocławiu.